Novo pomračenje Čelsija – Junajted zablistao

Fudbaleri Čelsija drugi meč zaredom su poraženi i poniženi, ovog puta rezultatom 4:2, na svom terenu od Vulverhemptona.

U isto vreme, na “Old Trafordu” Mančester junajted je pobedio Vest Hem 3:0 i po ko zna koji put najavio – bolje dane.

U još jednom meču odigranom od 15 sati, Bornmut i Notingem Forest podelili su bodove (1:1).

Za novo Čelsijevo pomračenje (prošlo kolo Liverpul 1:4), osim samih igrača “Plavaca” i menadžera Poćetina danas su najodgovorniji bili razigrani ofanzivci Vulfsa Pedro Neto i igrač utakmice Mateus Kunja.

Brazilac je bio trostruki strelac danas dok je Portugalac uglavnom odradio sve ostalo.

Zanimljivo, Čelsi je prvi poveo preko Palmera (19) i tada zaista ništa nije slutilo na debakl – međutim do poluvremena situacija se potpuno preokrenula.

Golovima Kunje i Disasija, koji je savladao svog golmana Đorđa Petrovića, Vulfsi su preuzeli rezultat, preuzeli su igru i prebacili veliki pritisak i grč u noge protivnika.

Sve što je bilo potrebno potom, to je da se dotuče grogirani rival.

Gosti su to znalački učinili preko tandema Neto-Kunja koji je munjevito odradio kontru i doneo 3:1 u 63. minutu. Kunja je nešto kasnije, iz penala, krunisao svoju veliku partiju i još dublje doprineo patnji “Plavaca”.

Ni kasni gol Silve ni za jotu nije promenio raspoloženje Poćetinovog tima koji sve više liči na “Lampardov Čelsi”.

Mančester junajted, za razliku od drugog posrnulog velikana Čelsija, pokazuje jasne naznake izlaska na pravi put.

Treći meč bez poraza, druga pobeda, ubedljiva, i to protiv rivala koji je sve samo ne jednostavan i lak da se preko njega pišu bodovi – Vest Hema.

Ten Hag konačno može lakše da diše, barem neko vreme će imati taj osećaj jer se ponovo rađa optimizam koji bi, ako se pobedi Aston Vila u narednom kolu, mogao da naraste kao kvasac kod navijača Junajteda.

Danas su ih razgalili fenomenalni Alehandro Garnačo, dvostruki strelac, i Rasmus Hojlund, koji je otvorio seriju na “Old Trafordu”.