Novi rekord Nikole Jokića u pobjedi Denvera nad Šarlotom

Košarkaši Denvera pobijedili su rano jutros na svom terenu ekipu Šarlota rezultatom 119:115, a srpski centar Nikola Jokić ostvario je još jedan rekord u NBA ligi.

Jokić je postigao 40 poena i zabilježio deset asistencija i 27 skokova i dvije ukradene lopte za svoj peti tripl-dabl u sezoni, a 81. u karijeri. On je na terenu proveo 40 minuta, a već poslije prvog poluvremena imao je 20 skokova.

Jokić je postao prvi košarkaš od Vilta Čemberlena iz marta 1968. godine sa tripl-dablom sa najmanje 40 poena, 25 skokova i 10 asistencija. On je 18. marta 1968. godine imao 53 poena, 32 skoka i 14 asistencija.

Srpski košarkaš je sa dva slobodna bacanja potvrdio pobjedu Denvera 13 sekundi prije kraja utakmice.

U ekipi Šarlota najbolji su bili Lamelo Bol sa 31 poenom i Keli Ubre sa 16 poena.

Minesota je pobijedila Čikago 150:126. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Entoni Edvards koji je postigao 37 poena uz 11 asistencija, dok je Dianđelo Rasel dodao 28. U ekipi Čikaga najbolji je bio Demar Derozan sa 29 poena, dok je Nikola Vučević dodao 23.

U ostalim noćašnjim utakmicama NBA lige, postignuti su sljedeći rezultati: Bruklin – Detroit sa 124:121, Golden Stejt – Toronto 126:110, LA Lejkersi – Vašington 119:117, Njujork – Indijana 109:106.