Novakov prvi poraz u Australiji nakon šest godina

Novak Đoković je pretrpeo prvi poraz u novoj sezoni.

Od njega je u susretu četvrtfinala Junajted kupa posle 93 minuta igre bio bolji Aleks de Minor, 6:4, 6:4 čime je Australija povela sa 1-0 u meču sa Srbijom.

Ujedno bio je to i revanš Australijanca Novaku za ubedljiv poraz prošle godine na Australijan openu.

Bio je to Novakov prvi poraz na tlu Australije posle šest godina, ali to ne brine koliko ta povreda zgloba koja ga je onemogućila da igra kako ume.

Najveće pitanje pre samog meča bilo je kako će se Novak nositi sa povredom zgloba desne ruke.

Iako je posle pobede nad Lehečkom rekao da nije u pitanju ništa strašno i da će igrati, ponovo su se javili problemi.

Možda se to nije videlo na samom početku meča, kada je sigurno dobijao gemove na svoj servis, ali kako je početni set odmicao, tako su bolovi evidentno bili jači.

U prvih sedam gemova nije bilo brejk lopti, Novak je na 4:3 posle najdužeg gema od početka meča zatražio pomoć fizija, ali kako sudija to nije registrovao, morao je posle lagane kratkotrajne masaže da nastavi sa igrom.

De Minor je iskoristio situaciju i niz Novakovih grešaka, pre svega iz forhenda, da u devetom gemu dođe do brejka za 5:4.

Bio je i ljut što nije mogla da mu se ukaže pomoć na adekvatan način.

De Minor prvu set loptu nije iskoristio, ali jeste narednu i posle 49 minuta je poveo u meču.

Opala je jačina Novakovog servisa, verovatno je to bilo uzrokovano bolom u ruci, ali je u drugom setu krenuo opreznije.

Osnovni problem bio je taj što je jako teško dobijao poene posle prvog servisa Australijanca, pa otuda nije bilo ni prilika za brejk.

U prvoj polovini drugog seta i jedan i drugi su odolevali na servisu i tako stigli do 3:3.

Delovao je Novak i pored svega toga nekako ravno, bez previše emocija.

I opet taj kobni sedmi gem, Novak je od 40:15 doveo sebe u poziciju da pretrpi drugi brejk u meču.

I time potpuno otvorio vrata Australijancu, on je to iskoristio i ubrzo je stigao do potvrde brejka za 5:3.

Nije bilo problema, Novak je uspeo da dobije naredni gem, ali je De Minor na kraju odservirao za 6:4 i veliku pobedu.