Nevjerovatni Ronaldo priredio šou i približio United Ligi šampiona, novi kiks Arsenala

Fudbaleri Manchester Uniteda na krilima raspoloženog Cristiana Ronalda savladali su Norwich rezultatom 3:2 i tako iskoristili kikseve rivala u borbi za Ligu prvaka.

Iako se pobjeda protiv Norwicha ne bi trebala toliko dovoditi u pitanje, današnja je značajnija od drugih jer su rivali Tottenham i Arsenal doživjeli šokantne poraze.

Pobjedu je donio Cristiano Ronaldo. Portugalac je prvo u sedmoj minuti doveo domaćina u vodstvo, a onda je nakon kornera u 32. minuti glavom udvostručio prednost Crvenih đavola.

Pred kraj prvog dijela Kieron Dowell je smanjio zaostatak Kanarinaca, a Teemu Pukki je u 52. minuti šokirao Old Trafford iskoristivši kontru za 2:2.

Međutim, Ronaldo je danas odlučio da odluči meč, pa je u 76. minuti spektakularnim pogotkom iz slobodnog uradca donio pobjedu svom timu.

U još jednoj bitnoj utakmici za Ligu prvaka Arsenal je poražen od Southamptona na gostovanju minimalnim rezultatom 0:1.

Jedini gol za Svece postigao je Jan Bednarek u 44. minuti susreta i to je treći uzastopni poraz Arsenala koji je upropastio mnogo toga dobroga što je napravio tokom cijele sezone.

Fraser Forster je bio fenomenalan na golu Svetaca s juga Engleske i zatvorio je sve prilaze svom golu. Odbranio je igračima Arsenala nekoliko zicera.

U duelu ekipa koje su ove sezone ušle u Premier ligu Watford je poražen od Brentforda rezultatom 1:2. Golove su postigli Emmanuel Dennis za domaćina, a Christian Norgaard i Pontus Jansson za goste.