Nevjerovatni Jokić dominira već noćima u NBA ligi

Košarkaši Denver Nuggetsa pobijedili su u Sacramentu ekipu Kingsa rezultatom 106:100, a Nikoli Jokiću je malo nedostajalo da u samo nekoliko dana veže tri triple-double učinka.

Nuggetsi su bolje ušli u meč pa su imali minimalno vodstvo nakon prve četvrtine, a do odlaska na odmor su dodali gas pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 51:63.

Kingsi se bude u trećoj dionici i vraćaju utakmicu u egal. Tako je bilo gotovo do samog kraja, ali su gosti uspjeli sačuvati prednost i upisati važnu pobjedu.

Jokić je imao sjajnu noć u kojoj je postigao 38 poena. Ostvario je i 18 skokova te sedam asistencija. Podršku je imao u Morrisu koji je dodao 20 poena. Odličan kod Sacramenta bio je Fox s 32 poena i 10 asistencija, a dobru partiju pružio je i Barnes sa 17 poena.

Denver se trenutno nalazi na petom mjestu Zapadne konferencije sa 40 pobjeda i 26 poraza, dok je Sacramento na 13. poziciji s omjerom 24-44.