Nastavlja se Frajburgov juriš

Fudbaleri Frajburga razbili su Union Berlin i vratili se na drugo mesto nemačke Bundeslige.

Frajburg je na domaćem terenu savladao Union sa 4:1 u 15. kolu Bundeslige.

Time je i zvanično potvrdio kraj bajke Uniona, koji je dosta dugo držao vrh tabele, ali produžio svoju čudesnu priču i vratio se na poziciju ispred koje je samo Bajern Minhen.

Utakmicu u Frajburgu obeležilo je neverovatno prvo poluvreme u kojem su viđena četiri gola, promašen penal i crveni karton.

Već u 6. minutu bilo je 2:0 za domaćina, a Grifo je iskoristio penal i asistenciju Gregoriča.

Usledile su “bravure” na drugoj strani – prvo je Knoh promašio penal, a onda je Leite dobio direktan crveni karton.

Vratilo se težište na stranu gostiju i viđena su još dva gola. Grifo je iskoristio svoj drugi penal, a onda je Gregorič povisio na 4:0.

U drugom poluvremenu viđen je još jedan penal – četvrti na utakmici – a za razliku od Knoha iskoristio ga je Mihel za konačnih 4:1.

Pre toga Majnc je na domaćem terenu podelio bodove sa Ajntrahtom – 1:1.

Domaćin je poveo preko Burkarta u 40. minutu, da bi Kolo Muani u 67. doneo bod gostima iz Frankfurta.

Bundesliga posle ovog kola, kao i sve ostale, ide na reprezentativnu panuzu.