Mitrović otvorio kontru za gol – Siti je, ipak, prejak

Fudbaleri Mančester sitija savladali su lako Fulam u 1/16 finala FA kupa rezultatom 4:1.

Šampion Engleske je već u šestom minutu imao zaostatak, ali mu je samo sedam minuta bilo potrebno da preokrene i najavi rutinski trijumf.

Kod tog gola londonskog tima učestvovao je i Aleksandar Mitrović, koji je sjajnim dodavanjem u prazan prostor otvorio kontru gostiju.

Vilson je sa desne strane ubacio loptu, a Fabio Karvaljo ju je lako poslao u mrežu.

Kao što je rečeno, radost Fulama nije mnogo trajala. U 6. je Gindoan izjednačio, da bi već u 13. Stouns pogodio za preokret.

U drugom poluvremenu na scenu je stupio Rijad Marez, igrač utakmice, prvo golom iz penala u 53, a onda i još jednim pogotkom u 57. minutu.

Plasman u osminu finala obezbedilo je još nekoliko premijerligaša.

Kristal Palas savladao je Hartlpul 2:0, Everton je bio bolji od Brentforda 4:1, dok je Norič kao gost eliminisao Vulverhempton (1:0), zahvaljujući pogotku Meklina.

Hadersfild je, takođe, pobedio Barnsli 1:0, Piterboro je savladao KPR 2:0, dok je Stouk bio bolji od Vigana rezultatom 2:0.

Produžetke igraju Sautempton i Koventri.