Minjole odveo Briž u nokaut fazu

Fudbaleri Atletiko Madrida i Briža odigrali su meč bez golova, u četvrtom kolu Lige šampiona.

U prvom meču prošle nedelje u Belgiji, slavio je Briž sa 2:0, i pošto su uspešno odoleli naletima Španaca, kvalifikovali su se u nokaut fazu elitnog takmičenja.

Ključnu ulogu u ovom remiju imao je golman gostiju, Simon Minjole koji je imao nekoliko fantastičnih odbrana.

Za Madriđane je ovo bio ekstremno važan meč, kako bi se vratili u trku za prve dve pozicije u grupi, ali moraće još mnogo da se potrude u preostala dva meča ako žele da idu dalje.

Klub Briž je prvi došao do prilike. Kamal Sov je u četvrtom minutu bio u izglednoj situaciji, da bi u 11. minutu Feran Jutgla na asistenciju Skova Olsena bio za malo neprecizan.

To je prodrmalo igrače Atletika, koji su ubrzo preuzeli kontrolu meča.

Izabranici Dijega Simeonea krenuli su ofanzivnije i počeli da ređaju prilike.

Antoan Grizman, koji je pre dva dana i zvanično završio sve oko prelaska iz redova Barselone u Atletiko, imao je odličnu šansu. Utrčao je sa leve strane pred gol, pokušao udarcem da osam metara, ali je Minjole odlično reagovao i sprečio gol.

I Anhel Korea je imao dobru šansu, bilo je to u 20. minutu posle duplog pasa sa Kokeo, da bi Minjole još jednom sjajno reagovao.

Pokušao je i Lamar sa 17 metara u 22. minutu, da bi u 23. opravdano bio poništen gol Saula uzbog ofsajda.