Milwaukee nevjerovatnim preokretom napravio break u Bostonu, Memphis deklasirao Golden State

Košarkaši Milwaukee Bucksa pobijedili su kao gosti Boston Celticse rezultatom 110:107 i stigli su na korak od finala Istočne konferencije s obzirom da sada imaju prednost 3:2 u seriji.

Do pobjede su došli pomalo nevjerovatnim preokretom u posljednjih deset minuta kada su na krilima čudesnog Giannisa Antetokounmpa i Jruea Holidaya nadoknadili 14 poena zaostatka.

Antetokounmpo je na kraju meč završio sa 40 poena i 11 asistencija, a Holiday je dodao 24 koša.

Celticsima nisu pomogli ni raspoloženi Jayson Tatum sa 34 i Jaylen Brown sa 26 ubačaja. Naredni meč na programu je u Milwaukeeju u noći sa subote na nedjelju.

Memphis Grizzliesi također su na korak od finala Zapada nakon što su na svom parketu razbili Golden State Warriorse 134:95 i vode 3:2 u seriji.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvog poluvremena u kojem su imali prednost 27 poena, te su do kraja rutinski priveli susret kraju.

Jaren Jackson Jr., Tyus Jones i Desmond Bane istakli su se u pobjedničkoj ekipi sa 21 poenom, a kod Warriorsa najefiikasniji su bili Klay Thompson sa 19, Jonathan Kuminga sa 17 i Stephen Curry sa 14 ubačaja.