Svijet

Milwaukee na krilima Middletona stigao do pobjede i vodstva protiv Atlante

Ekipa Milwaukee Bucksa došla je do druge pobjede i preokreta u meču polufinala NBA lige protiv Atlanta Hawksa rezultatom 113:102.

Atlanta je nešto bolje otvorila meč i prvu četvrtinu riješila u svoju korist rezultatom 32:27, iako su u jednom trenutku imali vodstvo i od 15 poena razlike (25:10). Ipak, Milwaukee je nakon toga zaigrao bolje, ušao u seriju poena i do poluvremena uspio doći do poravnanja.

Na poluvremenu je rezultat glasio 56:56, a slično kao u prvom, Atlanta je bolje otvorila i drugo poluvrijeme i došla do vodstva, no nije uspjela napraviti veću razliku, da bi pred posljednju četvrtinu imali prednost od dva poena. Bilo je 85:83.

Pobjednik je odlučen u finišu meča kada je Milwaukee zaigrao sjajno i pri rezultatu 98:98 napravio seriju od 15:4 te na kraju s dvocifrenom razlikom došao do pobjede.
Najbolji pojedinac meča u pobjedničkom timu je bio Middleton koji je ubacio 38 poena uz 11 skokova i sedam asistencija, dok se u redovima Atlante istakao Young koji je ubacio 35 poena.

Milwaukee trenutno ima vodstvo od 2:1 u seriji, a naredni meč se igra u noći sa utorka na srijedu. Domaćin će opet biti Atlanta.