Sport

Jokić dominirao, Denver pregazio Minesotu

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Minesotu Timbervulvs 117:90 i smanjili na 2-1 u polufinalu Zapadne konferencije.

Nagetsi su odgovorili šampionski posle dva šamara pred svojim navijačima i pobedom u Mineapolisu su se koliko toliko vratili u seriju.

Da bi se i potpuno vratili potrebno je da ponove još jednu ovakvu ili sličnu partiju u četvrtoj utakmici ove serije. Neće biti lako, ali recept za pobedu protiv ove Minesote i te kako postoji.

Nikola Jokić je odigrao solidno prvo i perfektno drugo poluvreme, čime je odgovorio na kritike za partije, pre svega, u drugoj utakmici.

Jokić je utakmicu završio sa 24 poena, 14 skokova, devet asistencija, tri ukradene lopte i tri blokade, uz 10-18 iz igre.
Sjajan je bio Marej sa 24 poena i pet asistencija, Porter je postigao 21, Gordon 13, a Koldvel-Poup 12 poena.

U poraženom timu Edvards je postigao 19 poena, Tauns 14, a Konli i Mekdenijels po 10 poena.

Od starta utakmice mogla je da se primeti drugačija energija Nagetsa, igrali su dosta agresivnije, smirenije i defanzivno pametnije.

Marej je dobro ušao u utakmicu, Jokić baš i ne, ali je bio dobar u skoku, te Minesota nije imala priliku da poentira iz drugih šansi, što je bilo veoma važno za nastavak susreta.

Denver je odlično finiširao prvu četvrtinu, pa je posle dvanaest minuta igre rezultat bio +8, 20:28.

Aktuelni šampioni nastavili su sa odličnom igrom i u drugoj deonici. Holidej i Braun imali su veoma dobar doprinos sa klupe, a posebno se mora naglasiti odluka Melouna da spusti petorku.

Holidej je bio na Taunsu, što je dalo rezultata, a i Kristijan Braun je radio odličan posao na Edvardsu. Jokić nije bio faktor poenterski u prvom poluvremenu, ali nije ni potrebe.

Treća četvrtina je pripala Eronu Gordonu i Nikoli Jokiću. Gordon je pogodio tri veoma važne trojke u prvom delu ovog kvartala, a Jokić je u drugom ubacio 13 poena, za ukupno 20 na kraju deonice.

Nagetsi su u trećoj četvrtini postigli čak 37 poena, primili su svega 25 i tu je utakmica bila gotova.

Pitanje pobednika je bilo rešeno i Denver je u četvrtoj deonici rutinski priveo susret kraju.

Naredna utakmica igra se u noći između nedelje i ponedeljka u 02.00.