Marinković i Gudurić izrešetali Gruziju – Srbija perfektna

Košarkaši Srbije zabeležili su drugu pobedu u kvalifikacijama za Evrobasket 2025. godine, pošto su kao gosti pobedili Gruziju 76:63.

Posle trijumfa nad Finskom u Beogradu, ekipa Svetislava Pešića ostala je perfekta i u Tbilisiju, pa su aktuelni šampioni sveta na skoru 2-0 u posle februarskog prozora.

Srebrne iz Manile ka pobedi vodio Marko Gudurić sa 16 poena, uz odličnu podršku Vanje Marinković, koji je dao 15. Dvocifreni u srpskom timu bili su još Aleksa Avramović sa 12, koševa a Filip Petrušev 11.

Kod Gruzije Tornike Šengelija je bio najefikasniji sa 17 poena, dva manje je postigao Džo Tomason. U

Reprezentacija Srbije je odlično otvorila meč, posle prve deonice je vodila 21:12, a sredinom treće je imala plus 13 – 38:25. Serijom 6:0 je okončala prvo poluvreme pa se na odmor otišlo vođstvom “orlova” 38:31.

Srbija je loše otvorila treću deonicu, pa je ekipa selektora Aleksandra Džikića smanjila na samo minus četiri (39:43) u 23. minutu. Odbila je Srbija taj napad i povela ponovo plus 10 (51:41) u 26. minutu, a na kraju treće deonice vodila je 60:52.

Smanjila je Gruzija na minus četiri (56:60), ali je Srbija odgovorila serijom 11:0 i u poslednjih šest minuta ušla vođstvom 71:56, posle čega utakmica i bila prelomljena.

Srbija naredne mečeve u kvalifikacijama igra u novembru, kad će 21. gostovati Danskoj, a tri dana kasnije će ugostiti istog rivala.

Plasman na Evropsko prvenstvo će obezbediti dve najboljeplasirane selekcije ne računajući Finsku, koja kao jedan od domaćina Evrobasketa ima garantovano učešće.

U drugom meču grupe G Finska je kao domaćin pobedila Dansku rezultatom 89:85 iako je na poluvremenu gubila čak 16 razlike (42:58).

Srbija je tako jedina sa maksimalnim učinkom posle dva kola, Finska i Danska imaju skor 1-1, dok je Gruzija počela sa dva poraza.