Manchester United slavio u Leedsu i vratio se u borbu za titulu prvaka

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su na Elland Roadu u 23. kolu Premiershipa ekipu Leedsa rezultatom 2:0 te su tako skočili na drugo mjesto prvenstvene tabele.

Prvo poluvrijeme nije opravdalo očekivanja kada su u pitanju velike šanse za postizanje gola na obje strane. United je imao inicijativu te posjed lopte od gotovo 70 posto, ali nisu uspijevali na lagani način dolaziti do gola domaćih.

U nastavku United je nastavio dominirati u polju, ali je Leeds bio daleko opasniji i pravo je čudo da danas nisu postigli niti jedan pogodak.

Kazna za promašaje domaćih stigla je deset minuta prije kraja utakmice. Shaw je probio po lijevoj strani i uputio dobar centaršut, a sjajni Rashford je skočio i glavom postigao gol za Crvene vragove.

Samo pet minuta kasnije bilo je riješeno pitanje pobjednika. Ovaj put je Weghorst odlično izbacio u prostor Garnacha koji se sjurio ka golu domaćih i matirao golmana za konačnih 0:2.

United je današnjom pobjedom prestigao Manchester City i nalazi se na drugom mjestu Premiershipa s pet bodova manje od lidera Arsenala koji ima i dvije utakmice manje. Leeds je na 17. poziciji. U narednom kolu United dočekuje Leicester, dok će Leeds gostuje Evertonu.