PSŽ brojao do sedam, Benfika nadigrala Juventus

Fudbaleri Benfike još jednom su nadigrali Juventus u Ligi šampiona i u 5. kolu ih savladali 4:3 (3:1) u Lisabonu.

Ovaj grad i stadion “La Luž” nisu još jednom bili srećni po Dušana Vlahovića i Filipa Kostića, nakon što su na istom mestu osvojili kartu za Mundijal u Kataru.

Sada su izbačeni iz elitnog takmičenja, jer je Juventus izgubio svaku šansu da prođe dalje, a “visi” mu i selidba u Ligu Evrope, jer “stara dama” ima samo tri osvojena boda iz pet odigranih utakmica.

Benfika je sa Pari Sen Žermenom na deobi prvog mesta i poslednje kolo će dati odgovor na pitanje ko će sa prve pozicije proći u osminu finala.

Svi koji su gledali prvi meč Juventusa i Benfike u Torinu videli su da nije bilo slučajno to što su Portugalci odneli sva tri boda, a ove večeri dobili potvrdu da je, koliko god to čudno zvučalo, Benfika trenutno bolji tim od “stare dame”.

Domaći tim na “Da Lužu” poveo je u 17. minutu kada je mladi Antonio Silva zakucao loptu u mrežu Vojčeha Ščešnjeg.

SL Benfica – Juventus Live Score
Samo pet minuta kasnije u strelce se upisao Dušan Vlahović, iako njegovog pogodak najpre nije bio priznat. Srpska sudijska trojka na čelu sa Srđanom Jovanovićem ga je poništila jer je dosuđen ofsajd.

Ipak, VAR analiza je pokazala da nedozvoljene pozicijie nije bilo i Jovanović je pokazao na centar na radost svog sunarodnika.

Da sve bude još luđe, UEFA je gol pripisala Mojseu Kenu, koji je na putu lopte ka praznoj mreži je dodatno ćušnuo unutra i tako “ukrao” pogodak sopstvenom saigraču.

Ali, ni ta radost Torineza nije potrajala dugo, pošto je Benfika samo pojačala gas i već u 27. minutu došla do penala.

Iz njega je Žoao Mario vratio prednost domaćem timu i od tog momenta je krenuo sunovrat italijanskog giganta.

Igrao se 35. minut kada je Rafa Silva to potvrdio golom za 3:1, da bi isti igrač u 51. doneo čak 4:1, pa se sveukupna situacija u kojoj se našao Juventus može nazvati debaklom.

Jesu Torinezi uspeli da u 77. i 79. minutu dođu do dva gola i neizvesne završnice, ali ne i više od toga, pa su se porazom oprostili od elitnog takmičenja.

U istoj grupi H, Pari Sen Žermen je bio veoma ubedljiv protiv Makabi Haife i postigao je čak šest golova, a primio dva za krajnjih 7:2 (4:1).

Redom su za “svece” golove davali Lionel Mesi, Kilijan Mbape, Nejmar, ponovo Mesi, pa ponovo Mbape, autogol Goldberga i Karlos Soler za kraj.

Oba gola za Zvezdinog “dželata” postigao je Abdulaje Sek, tek toliko da poraz Izraelaca ne bude potpuno ubedljiv.