Liverpool u derbiju pregazio Arsenal i probio se na drugo mjesto Premiershipa

Fudbaleri Liverpoola razbili su na Anfieldu u 12. kolu Premiershipa ekipu Arsenala rezultatom 4:0 te su tako najavili izlazak iz krize u koju su upali u posljednje vrijeme.

Redsi su u prvom poluvremenu dominirali u svim segmentima nogometne igre protiv bezopasnih Topnika pa su tako zasluženo došli u vodstvo šest minuta prije odlaska na odmor kada je pogodio Mane.

Vrlo brzo nakon što se krenulo sa centra u nastavku meča Liverpool je udvostručio prednost, a ovaj put strijelac je bio Jota.

Topnici su potpuni nokaut doživjeli u posljednjoj dionici meča kada su u samo tri minute primili dva naivna gola. Prvo je Salah pogodio za 3:0, a potom se u strijelce upisao i Minamino koji je prethodno na terenu proveo samo 48 sekundi za konačnih 4:0.

Liverpool je večerašnjom pobjedom prestigao Manchester City i West Ham te je sada na drugom mjestu Premiershipa sa četiri boda zaostatka za liderom Chelseajem. Arsenal je na petoj poziciji.

Liverpool i Arsenal su domaćini u narednom kolu. Redsi će dočekati Southampton, dok će Topnici igrati s Newcastleom.