Liverpool ponizio Manchester United

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su Manchester United rezultatom 4:0 u okviru zaostale utakmice 30. kola engleskog Premiershipa i barem privremeno izbili su na vrh prvenstvene tabele. Nakon 5:0 u prvom dijelu sezone, Redsi su tako ponovo nanijeli debakl najljućem rivalu.

Domaći su odigrali furiozno prvo poluvrijeme u kojem su naprosto samljeli svog ljutog rivala, a poveli su već u 5. minuti kada je Diaz nakon brze akcije i povratne lopte Salaha iz blizine poslao loptu u mrežu za 1:0.
Najljepši trenutak utakmice desio se u 22. minuti. Bila je to akcija kao iz nogometnih udžbenika, a na kraju je nakon prekrasnog pasa Manea, egipatski napadač Mohamed Salah rutinski matirao De Geu za 2:0.

U nastavku su Redsi smanjili tempo i znalački su čekali svoju priliku, a dočekali su je u 68. minuti. Diaz je vratio loptu za Manea koji je milimetarski preciznim udarcem pogodio za 3:0.
Liverpool je do kraja postigao i četvrti gol kada je Salah svojim drugim golom u 85. minuti postavio konačnih 4:0.

Liverpool je sada vodeći sa dva boda više od Manchester Cityja koji ima susret manje, a Redsi će u narednom kolu igrati novi derbi protiv gradskog rivala Evertona.

Manchester United će s druge strane također igrati derbi, a gostovat će Arsenalu.

Vrijedi napomenuti da su navijači Liverpoola napravili veliki gest i pružili su podršku Cristanu Ronaldu kojem je preminuo novorođeni sin.

Oni su u 7. minuti, u skladu s Ronaldovim brojem na dresu, počeli aplaudirati Portugalcu i na taj način tokom 60 sekundi podržali su nogometaša Manchester Uniteda koji je doživio porodičnu tragediju.

Navijači Liverpoola ovim potezom oduševili su svijet i pokazali su da su neke stvari veće i od fudbala i od najvećeg rivalstva u Engleskoj.