Lacio razbio Fiorentinu

Fudbaleri Lacija pobedili su ubedljivo kao gosti Fiorentinu rezultatom 4:0, u poslednjem meču devetog kola Serije A.

Na “Artemio Frankiju” bilo je i srpskih reprezentativaca, od kojih je najbolji bio Sergej Milinković-Savić, koji je zabeležio dve asistencije.

Uz to je najviše i pretrčao u redovima nebesko-plavih, čijom je igrom dirigovao, a malo je falilo da upiše još jedno završno dodavanje.

Pored njega, tu su bili i Luka Jović, koji je predvodio napad Viole, te Nikola Milenković, koji je u igru sa klupe ušao u 59. minutu. Aleksa Terzić nije dobio šansu.

Lacio je do prednosti stigao već u 11. minutu, kada je posle kornera Matije Zakanjija, glavom gol postigao Matijas Vesino.

Već u 25. minutu, gosti su duplirali vođstvo, Sergej je levom nogom centrirao, a iz nimalo lake pozicije, iz okreta, glavom, Zakanji je savladao Teraćana.

Mogli su domaći u prvom delu meča bar do još jednog pogotka, pošto je u početku meča dve velike šanse imao Luka Jović.

U poslednjem minutu prvog poluvremena, njegov saigrač Rolando Mandragora je uzdrmao i prečku gola koji čuva Provedel.

Sergej je blizu nove asistencije bio u 55. minutu – glavom je prebacio celu odbranu domaćih, lopta je stigla do Imobilea, koji je snažno šutirao, ali je ona završila na prečki.

Novu šansu na drugoj strani, Jović je imao u 67. minutu, ali je posle kornera, slabo šutirao glavom preko prečke.

Gosti su iskoristili činjenicu da je Viola sve karte bacila na napad, pa su nakon jedne kontre, preko rezerviste Luisa Alberta, u 86. minutu stigli do još jednog pogotka.

U završnici Niko Gonsales je imao šansu za utešni gol “ljubičastih”, propustio je, da bi kazna ubrzo stigla na drugoj strani.

Sergej se u prvom minutu nadoknade ubacio u prazan prostor, odigrao petom za Imobilea, koji ovakve šanse ne propušta.

Lacio je nastavio sa dobrim igrama, ovo mu je četvrti uzastopni trijumf, primio je samo pet golova i trenutno je treći na tabeli sa 20 bodova, koliko imaju Udineze i Milan.

Fiorentina i dalje igra po principu toplo-hladno, 13. je na tabeli sa devet bodova, a ovu lošu partiju navijači su propratili gromoglasnim zvižducima.