Lacio ne da Rim, PSŽ sigurno u Parizu

Fudbaleri Pari Sen Žermena trijumfovali su kod kuće protiv Real Sosijedada sa 2:0, dok je Lacio bio bolji od Bajern Minhena sa 1:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

U Rimu u prvom poluvremenu nije bilo puno uzbuđenja te se na pauzu otišlo sa mršavih 0:0.

Očekivano gosti su imali veći posjed lopte, pokušavao je Heri Kejn da dođe do gola, ali ovo očigledno nije bilo njegovo veče.

Problemi za Bavarce su nastali u 67. minutu pošto je Dajot Upamekano skrivio penal i dobio direktan crveni karton. Ćiro Imobile je preuzeo odgovornost i sigurno matirao Nojera za 1:0. U samoj završnici utakmice Felipe Anderson je imao sjajnu šansu da udvostruči prednostdomdomačina, ali je taj pokušaj izblokiran, te je završilo pobjedom Lacija minimalnim rezultatom od 1:0.

Ni u Parizu nije bilo puno prilika, domaćin je više prijetio, ali se na poluvrijeme ipak otišlo bez golova.
Ipak u 58. minutu Kilijan Mbape je doveo Parižane u prednost, nakon što je poslije kornera ostao sam te je loptu nesmetano proslijedio u mrežu za 1:0. Samo koji minut kasnije Mbape je pogodio prečku, a u 70. minutu Bredli Barkola je prošao po lijevoj strani i postavio je konačnih 2:0.