Kraj za Sevilju

Poslednje kolo Lige šampiona je počelo, a već smo dobili rasplet u grupi B iz koje će dalje ekipe Arsenal i PSV-a.

To se znalo i pre ranog starta u Ajndhovenu, sa kojim je uporedo počeo i meč u Lansu između istoimenog francuskog predstavnika i Sevilje.

Gostima iz Andaluzije je bila potrebna pobeda kako bi obezbedili mesto u nokaut fazi Lige Evrope, ali je taj meč pokazao da oni ipak nisu pretplaćeni na drugo po redu kontinentalno takmičenje.

Posle velikog uzbuđenja Lans je uspeo da odoli i pobedom (2:1) zadrži treće mesto.

Ofanzivno je krenula Sevilja od starta protiv nervoznog domaćina, što se videlo već u sedmom minutu kada je austrijski štoper Kevin Danso vratio loptu svom golmanu Brisu Sambi, a ovaj je ničim izazvan uhvatio u ruke.

Feliks Cvajer je dodelio indirektni udarac, a iz neposredne blizine je Ivan Rakitić odložio loptu do Nemanje Gudelja koji je traljavo šutirao.

Malo je sadržaja bilo u prvih 45 minuta na severu Francuske, ali je zato sve to nadoknađeno u drugom poluvremenu. Najavio je uzbuđenja Pedrosa kada je u 57. Minutu pogodio prečku, ali je domaćin prvi stigao do prednosti.

Samo tri minuta kasnije Bubakari Sumare je napravio penal nad Fakundom Medinom, zbog čega je dosuđen penal.

Odgovornost je preuzeo Frankovski, koji je sigurno izveo jedanaesterac poslavši srpskog čuvara mreže Marka Dmitrovića u suprotan ugao.

Tek nešto više od 10 minuta mira su fudbaleri Lansa imali mira, ali Medina je od heroja umalo postao tragičar kada je povukao El Nesirija u svom šesnaestercu i dozvolio protivniku da se vrati u meč.

Penal je izveo Serhio Ramos, ali je Samba jednom rukom odbranio. Ipak, poranio je sa gol linije, pa je najstroža kazna morala da bude ponovljena.

Ramos nije želeo da odustane, ponovo je uzeo loptu i poslao “panjenku” ispod tik ispod prečke. U nameri da što pre stigne do lopte, udario je Sambu kramponima po šaci čime je okrenuo sav okupljeni svet na stadionu protiv sebe.

Stigla ga je kosmička pravda, pa je upravo on bio taj koji je do kraja imao možda i jedinu priliku kada je iz povoljne pozicije poslao loptu nebu pod oblake.

Potom i kamata, kada je Anđelo Fulđini u petom minutu nadoknade krunisao kontru Lansa i još jednom postigao gol protiv Sevilje za 2:1, baš kao i u prvom meču u Španiji.

U drugom susretu u Holandiji, domaći PSV i Arsenal su odigrali bez pobednika (1:1).

Meč bez pravog rezultatskog imperativa igrana je u Ajndhovenu, gde se od ranije znalo da će “tobdžije” sa prvog, a PSV sa drugog mesta u narednu fazu elitnog takmičenja.

Uprkos tome, prvih 45 minuta su donela daleko više nego u Lansu. Po jednom su se tresli okviri golova u tom delu igre. Najpre je u 19. minutu Jorbe Vertesen pogodio stativu debitanta u Ligi šampiona Erona Remsdejla, da bi potom Mohamed El Neni pogodio stativu na drugom kraju.

Prvi kojem je uspelo da loptu smesti između, bio je Edi Nketija kada je u 42. minutu iskoristio pas Risa Nelsona i preciznim udarcem u suprotan ugao doveo goste u prednost pred pauzu.

U nastavku je Vertesen imao više sreće. Lopta je nakon njegovog udarca još jednom pogodila stativu, ali je ovaj put to bio njen unutrašnji deo posle čega se lopta odbila u gol, te je tako postavljen konačan rezultat.

Do kraja se mreža još jednom tresla, ali je pogodak Jakuba Kiviora naknadno poništen zbog ofsajd pozicije.