Sport

Kopenhagen izbacio Spartu nakon penala

Fudbaleri Kopenhagena su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca 3:3 (4:2) eliminisani prašku Spartu u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Nakon 120 minuta fudbala na semaforu je stajalo 3:3 (prvi meč 0:0) da bi posle boljeg izvođenja penala Kopenhagen izbacio Spartu i otišao na korak od plasmana u Ligu šampiona.

Tim iz Češke je na svom stadionu loše počeo i primio gol već u 1. minutu preko Larsona.

Dugo je ovih 0:1 bilo na semaforu. Tačnije, sve do 80. minuta susreta kada se pojavio srpski fudbaler Veljko Birmančević i postigao golčinu.

Lopta je došla do njega na polovini terena, on se otrgao svog čuvara po aut liniji, a onda je trčao ka kaznenom prostoru i kroz ne baš sjajno postavljenu odbranu šutirao, pa na prelep način postigao pogodak.

1:1 je stajalo na semaforu i čekali su nas produžeci.

U 105. minutu susreta se Sparta ponovo radovala, pošto je Laci postigao gol za vođstvo od 2:1, ali je tri minuta kasnije (sudijska nadoknada prvog produžetka) Viktor Klaeson doneo poravnanje, 2:2.

Po drugi put je delovalo da će Sparta dobro proći, treći gol za njih postigao je Olatunji u 107. minutu, ali je Klaeson samo pet minuta kasnije zatresao njihovu mrežu, 3:3.

Kada je red došao na penale, Krejči i Sorensen su promašili svoje jedanaesterce i to je bilo preskupio za Spartu, pošto je Kopenhagen preko Diksa, Klaesona, Boilesena i Bardgija bio precizan i sa 4:2 odneo pobedu.

Fudbaleri Galatasaraja su sa 1:0 pobedili ljubljansku Olimpiju i prošli u narednu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Galatasaraj je prvi meč dobio rezultatom 4:0, pa stvarno nije bilo potrebe da se zaleću previše.

Strelac jedinog gola na susretu bio je Mauro Ikardi u 26. minutu.

Galata je ostala bez igrača pošto je Lukas Toreira u 64. minutu dobio crveni karton.