Sport

Kanađani iznervirali Dončića i poslali ga kući, a Srbiju na Olimpijske igre!

Košarkaši Kanade savladali su Sloveniju rezultatom 100:89 i plasirala se u polufinale Mundobasketa.

Time su zakazali duel sa Srbijom u petak od 10.45 u borbi za veliko finale, ali ujedno i obezbedili “orlovima” učešće na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. godine.

Podsetimo, najbolje dve selekcije sa Svetskog prvenstva idu na Olimpijske igre, a to će biti Srbija i Nemačka, koja se u drugom polufinalu u petak od 14.40 sastaje sa Sjedinjenim Američkim Državama.

U prvom poluvremenu videli smo odličnih 20 minuta košarke, u kom su se oba tima smenjivala u vođstvu, a najveću prednost od četiri poena viška imala je Kanada (44:40).

Slovenija je pratila rivala, a u Manili se vodio se pravi šuterski obračun. Prštale su trojke, ukpuno 16 smo videli u prvom poluvremenu, a Luka Dočić i Šaj Glidžis-Aleksander vodili su svoje nacionalne timove.

Plejmejker Slovenije ubacio je 17 poena, dok je košarkaš Kanade sa 13 najbolji u svom timu posle prvog poluvremena.

Slovenci su u dve prve četvrtine ubacili 10 trojki iz 17 pokušaja, dok Kanada imala učinak 6/14 za tri.

Međutim, u nastavku je prvi ritam pojačao Ar-Džej Beret, levoruki bek Kanade koji je probijao odbranu Slovenije, lako poentirao na obruču i pravio razliku.

Za to vreme, Dilon Bruks je igrao fenomenalnu odbranu nad Lukom Dončićem, praktično mu nije dao da diše i to je nerviralo najboljeg igrača Slovenije.

Dončić je iz minuta u minut bivao sve nervozniji, pričao je sa sudijama i to mu se ovog puta obilo o glavu, pošto je zaradio dve tehničke greške i bio je izbačen u poslednjoj četvrtini.

Kada se to desilo, na šest minuta pre kraja i +16 za Kanadu, bilo je jasno ko će na megdan Srbiji u polufinalu.

Na kraju je najefikasniji igrač susreta bio Šej Gildridž Aleksander koji je ubacio 31 poen i imao 10 skokova, a pratio ga je Ar-Džej Beret sa 24 poena i devet uhvaćenih lopti.

U ekipi Slovenije Luka Dončić je zaustavljen na 26 poena, četiri skoka i pet asistencija, a Kremen Prepelič je dodao 22 poena, pet skokova i tri asistencije.