Juventus u 97′ izbjegao poraz, Vlahović bijesan – Roma blizu finala Lige Evrope

Fudbaleri Juventusa izvukli su živu glavu protiv Sevilje i remizirali rezultatom 1:1 (0:1) u prvoj polufinalnoj utakmici Lige Evrope.

Tim iz Andaluzije je svaki put kada se našao u polufinalu Lige Evrope na kraju i podizao pehar, a i sada je do 97. minuta bio bliži velikom finalu koje će se igrati u Budimpešti.

U drugom polufinalu Roma je savladala Bajer Leverkuzen takođe sa 1:0 (0:0), te je posle prvog meča najbliža finalu, ali daleko od toga da je sve gotovo.

U Torinu je počelo ispitivanjem snaga na obe strane, ali i žustrim duelom u kom su se našli Dušan Vlahović i Nemanja Gudelj.

Defanzivac Sevilje je startovao na napadača Juventusa, oduzeo loptu, ali je dobio lakat u lice zbog čega je čak potekla i krv.

Ali, obojica su to prijateljski prevazišli i nastavili meč u kome je Sevilja malo po malo preuzimala kontrolu.

Iako je prvu veliku šansu propustio Dušan Vlahović visoko prebacivši gol iz veoma izgledne situacije, Sevilja je prva zatresla mrežu.

Igrao se 26. minut kada je sevnula fenomenalna kontra Andalužana, a po desnoj strani je probio Lukas Okampos.

Usledila je sjajna asistencija ka Jusufu En Nesiriju koji je matirao potpuno nemoćnog Vojčeha Ščešnjeg.

U naredna tri minuta je Sevilja imala još toliko veoma dobrih prilika, ali je Juventus uspeo da preživi taj nalet rivala i prilike za Okamposa i En Nesirija.

Do poluvremena je Sevilja mogla i ubedljivije da vodi, a u pauzi između dva dela u svlačionici je ostao Filip Kostić.

Nije još dugo vremena prošlo kada je Masimilijano Alegri zamenio i Dušana Vlahovića, što se nije dopalo srpskom napadaču i to je demonstrativno pokazao.

Krajnje čudne izmene pravio je Maks Alegri, jer je iz igre izveo i Anhela di Mariju, te je praktično sam izbacio sve najbolje ofanzivne opcije u situaciji kada je jurio gol da bi izbegao poraz.

Iling Džunior, Mojse Ken i roviti Pol Pogba nisu bili kadri da promene bilo šta sa klupe, te je utakmica nekako previše mirno i tiho otišla u ruke Sevilje.

U 85. minutu smo videli veoma spornu situaciju, pošto je Bare veoma oštro startovao đonom na nogu Rabioa, a sudija Danijel Zibert nije dosudio penal. Čak ni VAR soba se nije oglasila iako je delovalo da je morala…

Zbog te pauze nadoknada je iznosila šest minuta, pa čak i sedam, te je u 97. minutu Juventus stigao do izjednačenja.

Posle kornera je “sveću” pred golom Bona uspeo Gati da glavom ubaci u mrežu i da neutrališe prednost Sevilje pred revanš kroz sedam dana na stadionu “Ramon Sančes Pishuan”.

Nemanja Matić odigrao je celu utakmicu u veznom redu Rome.

U drugom polufinalu, Roma je dočekala Bajer Leverkuzen i savladala ga minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Posle prvog poluvremena bez pogodaka, uz šanse Florijana Vrica na jednoj i Rodžera Ibanjesa na drugoj strani, odluka je pala u nastavku.

Tačnije, u 63. minutu kada je mladi Eduardo Bove doneo prevagu. Tami Ejbraham je šutirao, Lukas Hradecki odbranio, a mladi reprezentativac Italije odbitak smestio u mrežu za prednost “vučice” uoči revanša na “Baj areni”.