Juventus nije uspio da savlada Nant

Fudbaleri Sevilje i Monaka slavili su u prvim mečevima plej-ofa Lige Evrope, dok su preostala dva meča drugog termina okončana bez pobednika.

U Španiji je Sevilja ubedljivo slavila protiv PSV-a rezultatom 3:0.

Sva tri gola stala su u rasponu od 10-ak minuta. Prvo je En Nesiri u nadoknadi prvog poluvremena doveo ekipu u prednost i tako je poslao na pauzu sa teretom skinutim sa leđa.

U nastavku je blistao Okampos koji je najpre u 50. minutu duplirao prednost svoje ekipe, a potom “petom” asistirao Nemanji Gudelju koji je postavio konačan rezultat.

U duelu Bajera i Monaka u Leverkuzenu, slavili su gosti rezultatom 3:2. Ekipa iz Kneževine je vodila od devetog minuta autogolom golmana Hradeckog, ali je Leverkuzen početkom drugog poluvremena stigao do preokreta golovima Dijabija i Virca.

Nije se predavao Monako, a nagrada je stigla kada je Krepin Diata u 74. minutu susreta doneo izjednačenje, da bi Aksel Disasi u drugom minutu odneo čitav plen nazad kući.

Preostala dva meča zavšrena su nerešenim rezultatom.

Juventus je u Torinu dočekao Nant sa kojim je remizirao 1:1 pred revanš u Francuskoj.

“Stara dama” je od 13. minuta vodila nakon sjajne akcije koju je započeo Anhel Di Marija, a završio je Dušan Vlahović svojim prvim golom u takmičenju.

Ipak, to nije bilo dovoljno i za pobedu jer je u nastavku mrežu Juventusa zatresao Ludovik Blas.

Nerešeno je bilo i u Lisabonu gde je Sebastijan Koates u četvrtom minutu nadoknade doneo Sportingu izjednačenje (1:1) protiv Mitjilanda. Jedini gol na meču za Dance je postigao Emam Ašur u 77. minutu.