Sport

Junajted se oporavio, Kostić asistent u pobedi Juventusa

Fudbaleri Mančester junajteda ostvarili su veliku prednost protiv Betisa u osmini finala Ligi Evrope.

Posle debakla u derbiju sa Liverpulom (7:0), Junajted je kod kuće dočekao Betis i slavio sa 4:1 (1:1), tako se iskupivši donekle za lošu partiju u nedelju.

I dobro je počelo, već u šestom minutu, najbolji strelac Mančester junajteda, Markus Rašford, doneo je prednost “crvenim đavolima”. Snažnim udarcem sa sedam metara poslao je loptu pod prečku i Junajted je tako povedo.

Imao je domnaćin još dve šanse, preko Veghorsta u 17. i Rašforda u 29. minutu, ali se i Betis probudio.

U 32. minutu posle dodavanja Huanmija, Ajoze Perez je imao mnogo vremena da se namesti i preciznim udarcem po zemlji pošalje loptu u dalji ugao za 1:1.

VAR je proverio snimak, odlučeno je da nije bilo igranja rukom od strane Huanmija, da bi u 44. minutu Betis imao kolosalnu šansu.

De Hea je predao loptu protivniku u noge, a u nastavku akcije Ajoze Perez je pogodio stativu i sa 1:1 se otišlo na odmor.

U nastavku, Junajted je brzo pronašao igru koja mu je donela prednost.

U 52. minutu Antoni je sjajnim udarcem pogodio desni gornji ugao za 2:1.

Samo šest minuta kasnije, posle kornera, domaćin je stigao do trećeg pogotka.

Luk Šo je centrirao na prvu stativu, tamo je bio Bruno Fernandeš koji je glavom poslao loptu u mrežu.

U Torinu, Juventus je dočekao ekipu Frajburga i prilično se namučio.

Filip Kostić i Dušan Vlahović su počeli susret, ali u prvom poluvremenu nije bilo mnogo toga za videti. Kostić je igrao do 78, a Vlahović do 67. minuta.

U nastavku, Italijani su stigli do pogotka u 53. minutu.

Filip Kostić se našao u ulozi asistenta, a loptu u mrežu Nemaca smestio je iskusni Anhel di Marija.

Frajburg je u 63. minutu preko Lukasa Holera postigao gol, ali je posle gledanja VAR snimka isti poništen.

Na meču na Ramon Sančes Pishuanu, Sevilja je dočekala ekipu Fenerbahčea.

Na golu španske ekipe bio je Marko Dmitrović, a Španci su stekli minimalnu prednost od 2:0 pred revanš u Turskoj.

Strelac prvog pogotka za Sevilju bio je Džordan u 56. minutu.

Španci su u 83. minutu uspeli da povedu sa 2:0, pošto je Ivan Rakitić asistirao Eriku Lameli.

Šahtjor i Fajenorda odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) na meču koji je zbog ratnog stanja u Ukrajini odigran na stadionu u Varšavi.

Strelac gola za Ukrajince bio je Juri Rakicki u 79. minutu susreta, da bi dva minuta pre kraja izjednačio Ezekijel Buleade.