Sport

Jokić razbio Lakerse i približio ih jednom od najvećih debakla u svojoj istoriji

Košarkaši Denver Nuggetsa pobijedili su u Los Angelesu ekipu Lakersa rezultatom 129:118 i tako ekipu krcatu zvijezdama doveli na korak od toga da se ne plasira ni na play-in turnir za play-off. Za Lakerse bi to sigurno bio jedan od najvećih debakla u historiji.

Domaći su dobro i motivisano ušli u meč i imali su vodstvo nakon prve četvrtine, ali to je bilo sve od njih sinoć. Denver je u drugoj dionici preokrenuo i na poluvrijeme otišao s vodstvom 62:61.

U nastavku se igralo koš za košem pa se očekivala dramatična posljednja četvrtina. Međutim, uzbuđenje je izostalo budući da ih je Denver pomeo bez problema i upisao novu pobjedu.

Srbijanski centar Nikola Jokić ponovo je bio na svom nivou ostvarivši double-double učinka od 38 poena i 18 skokova. Tome je dodao i šest asistencija, a pomoć je imao u Bartonu koji je postigao 25 poena. Davis s 28 poena te Westbrook s 27 poena i 10 skokova bili su najbolji pojedincu u Lakersima.

Denver se nalazi na petom mjestu Zapadne konferencije s 47 pobjeda i 32 poraza, dok su Lakersi tek na 11. poziciji s omjerom 31-47.