Jokić na MVP nivou – izbačen na korak od tripl-dabla

Nikola Jokić izbačen je šest minuta pre kraja meča u kojem je Denver savladao Vašington 113:107.

Srpski centar Nikola Jokić je briljirao na parketu i za 30 minuta na parketu upisao 28 poena (9/14 iz igre, 1/2 za tri).

Uz to, dodao je 19 skokova i devet asistencija, ali su ga na putu ka 63. tripl-dablu u karijeri sprečile sudije.

Tokom sredine poslednje četvrtine je dobio udarac laktom prilikom prodora beka Vašingtona Spensera Dinvidija.

Već u narednom napadu Jokiću je svira faul u napadu, što ga je dodatno iznerviralo pa je ušao u raspravu sa sudijama.

Arbitri to nisu želeli da tolerišu pa su mu svirali drugu tehničku grešku zbog čega je morao da napusti parket.

Jokić je bio izuzetno besan, pa su saigrači morali da ga smire i sklone sa terena.

Denver je tokom meča imao i 33 poena prednosti, u trenutku Jokićevog isključenja je vodio 103:85, da bi bez Jokića jedva zadržao stečenu prednost u preostalih šest minuta igre.

Jokića je najbolje pratio Monte Moris sa 22 poena, 16 je dodao Aron Gordon, dok je 13 ubacio Džamajkl Grin.

Kod Vizardsa se istakao Davis Bertrans sa 21 poenom, pogodivši pet trojki iz devet pokušaja.

Bredli Bil je imao dabl-dabl učinak sa 19 poena i 10 skokova, 18 poena je postigao Aron Holidej, a 13 Kantevijus Koldvel-Poup.

Sa ovom pobedom Denver je stigao do 14. u sezoni nakon 27 mečeva i trenutno drže osmu poziciju na Zapadu koja vodi u plej-in turnir.