Javor šokirao Partizan u Humskoj

Fudbaleri Partizana i Javora remizirali su rezultatom 3:3 (1:0) u utakmici 16. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Crno-beli su tako dodatno se udaljili od Crvene zvezde i sada za njom zaostaju sedam bodova.

Podsetimo, crveno-beli su neposredno pre meča u Humskoj slavili trijumf u Nišu protiv Radničkog golom Aleksandra Pešića u 97. minutu.

Oba meča ljubitelji fudbala mogli su da prate u televizijskom prenosu na televiziji B92, kao i ranije tokom dana meč Premijer lige između Lidsa i Fulama.

U tom susretu Aleksandar Mitrović postigao je novi gol i nastavio sa sjajnim igrama u dresu londonskog tima.

Javor je utakmicu u Humskoj otvorio izvanredno – evrogolom Lazara Nikolića.

U pitanju je crno-belo dete i Zvezdina želja koji je odapeo “strelu” sa gotovo 25 metara i pogodio za iznenađujućih 0:1.

Međutim, samo četiri minuta kasnije je stiglo izjednačenje.

Najpre su gosti tražili penal zbog starta Kristijana Belića, ali je sudija dozvolio da se igra nastavi, a nastavak je doneo gol Bibarsa Natha.

Izraelac je veoma lepo završio polukontru Partizana i neodbranjivo pogodio za 1:1.

Na krilima otvorenog početka utakmice nastavilo se i u 26. minutu kada smo dobili preokret domaćeg tima.

Epitet junaka poneo je kapiten Slobodan Urošević koji je stigao do novog pogotka, trećeg u Superligi ove sezone.

Odličan centaršut Fusenija Dijabatea sa desne strane preskočio je Rikarda Gomeša, ali pao idealno na glavu Uroševića koji je savladao Vulića.

Samo minut kasnije Rikardo Gomeš je mogao da zatrese praznu mrežu da Boris Kopitović je nije izbacio gotovo na gol-liniji.

Do kraja prvog poluvremena beležimo još pokušaj Dijabatea u nadoknadi, kao i šansu Javora koju je zaustavio Popović.

Nastavak meča doneo je nešto snažniji početak Partizana, te šanse Vujačića, Uroševića i potom prečku Marka Živkovića u 54. minutu.

Ali, bilo je potrebno još 10 minuta da Živković dobio nagradu za odličnih 20-ak minuta otkako je ušao u igru.

Ovog puta niko nije zaustavio njegov pokušaj i Partizan je došao do dva gola prednosti.

Potom je Gomeš promašio još jednu šansu posle centaršuta Uroševića, a sve je nekako delovalo da će Partizan mirnije privesti meč kraju.

Ipak, nije bilo tako, jer je u 69. minutu Belić skrivio jedanaesterac koji je potom potvrđen i iz VAR sobe.

Najstrožu kaznu izveo je Petar Gigić, bivši igrač Partizana, te lako matirao Popovića za 3:2 i neizvesnu završnicu u Humskoj.

Bio je to bljesak Ivanjičana koji u narednih 15-ak minuta nije imao dopunu, ali potom jeste u 88. minutu kada je Humska potpuno šokirana.

Gojković je dočekao izvanredan centaršut sa leve strane, pobegao Nemanji Joviću i pogodio za konačnih 3:3.

Ostalo je Partizanu malo vremena da se ponovo ispravi i prosuo je još dva dragocena boda u šampionskoj trci za Crvenom zvezdom.