Inter nije dorastao Bajernu

Fudbaleri minhenskog Bajerna dobili su prvi veliki derbi u “grupi smrti” ovogodišnje Lige šampiona, pošto su bili bolji od Intera u Milanu rezultatom 2:0 (1:0).

Iako se očekivalo da će “nero-azuri” moći da se suprotstave “bavarskoj mašineriji”, to ove večeri nije bio slučaj.

Utisak je da je tim Julijana Nagelsmana igrao onoliko koliko mu je bilo potrebno, a golove je postizao u pravo vreme kako bi se u svakom momentu kontrolisala utakmica.

Od početka je meč bio takav da su i jedni i drugi pretili sa distance, ali je prednjačio Bajern preko Džošue Kimiha i Tomasa Milera.

Andre Onana skinuo im je nekoliko udaraca, ali onda u 25. minutu je bio potpuno nemoćan, kao i celokupna odbrana Intera.

Kimih je poslao teledirigovani pas ka Liroju Saneu koji je utrčao iza leđa odbrane domaćina, prelepo primio loptu, obišao golmana i rutinski zatresao mrežu.

Inter nije imao nikakav odgovor, jer je Bajern kontrolisao sredinu terena, a Simone Inzagi je od početka želeo da preti samo iz kontri, a ne i pozicionog napada.

Osim uvodnih pet minuta igre u nastavku i šanse za Danila D’Ambrosija kada je šutirao preko gola, nije bilo prave reakcije italijanskog tima.

Kapiten Intera jeste se upisao u listu strelaca, ali autogolom u 66. minutu, mada se mora reći da nije mogao mnogo toga da uradi posle fantastične akcije Bajerna.

Liroj Sane i Kingsli Koman su razmenili četiri dodavanja na malom prostoru, izigrali sve igrače oko sebe i u toj brzini D’Ambrosiju nije preostalo ništa drugo nego da sprovede loptu u sopstvenu mrežu.

U drugoj utakmici iste grupe Barselona je dominantno trijumfovala protiv Viktorije Plzenj rezultatom 5:1 (3:1).

Het-trik je postigao Robert Levandovski, a po jednom su se u strelce upisivali Frenk Kesi za prvo vođstvo i Feran Tores za kraj.

Između toga, jedini pogodak za češki tim postigao je Jan Sikora u 44. minutu, ali to je bio samo utešni gol