Hrvati sa rezervama zakucali Francusku za dno grupe

Fudbaleri Hrvatske savladali su Francusku rezultatom 1:0 u okviru četvrtog kola grupe 1 “A” divizije Lige nacija.

Selektor “vatrenih” Zlatko Dalić je napravio četiri ismene u odnosu na ekipu koja je remizirala u prvom duelu dva tima na splitskom “Poljudu” (1:1).

Vezni red i napad su bili skoro isti, ali se zato na golu našao Ivica Ivušićm a u poslednjoj liniji su se ovaj put našli Josip Stanišić i njegov imenjak Šutalo. Na drugoj strani je Didije Dešan izveo snažniji tim, pa smo ovaj put od prvog minuta gledali Karima Benzemu i Kilijana Mbapea.

Upravo je potonji od prvog sudijskog zvižduka pravio problem protivniku koji uprkos tome već u petom minutu stigao do prednosti. Neoprezan je bio štoper Liverpula Ibrahima Konate koji je potkačio Antea Budimira i to u trenutku kada opasnost nije pretila u šesnaestercu “trikolora”. Loptu je na “belu tačku” postavio kapiten Luka Modrić i bio precizan baš kao i Andrej Kramarić u prvom meču kada je doneo bod Hrvatskoj.

Ostatak meča je protekao u naletima napadača Francuske, praćeno kontrom protivnika, ne preterano zainteresovanog za napad, i prilikom na drugoj strani koja, kao ni prvopomenuto, naposletku ne bi bili iskorišćeni. Verovatno bi nerešeni rezultat bio pošteniji, ali se na kraju sve svodi na to da su Hrvati postigli gol, dok to branioci titule u Ligi nacija nisu.

U drugoj utakmici ove grupe Danska je slavila protiv Austrije (2:0) i na taj način ostala na prvom mestu sa devet bodova. Hrvatska je druga sa sedam, dok Austrija ima četiri boda. Zakucana za dno je Francuska sa samo dva boda.

Francuska u narednom kolu igra sa Austrijom 22. septembra u meču koji bi mogao da bude ključan u ostanku, odnosno neispadanju u “B” diviziju Lige nacija. Hrvati će u istom terminu igrati sa Danskom koja je ubedljivo najviše pokazala do sada.