Holandija slavila protiv Senegala u Kataru

Fudbalska reprezentacija Holandije ostvarila je pobjedu protiv Senegala rezultatom 2:0 u prvom kolu grupe “A“ Svjetskog prvenstva koje se igra i Kataru.

U dosta izjednačenoj i veoma čvrstoj utakmici na stadionu Al Tumama u Dohi obje selekcije su imale nekoliko dobrih prilika da dođu do pobjede, a jednu su iskoristili Holanđani.

U nekoliko navrata Holanđani su zaprijetili preko Virgila van Dijka i Stivena Beguisa, koji su bili neprecizni. Odličnu šansu za Senegal u 64. minuti imao je Bulaje Dia koji sjajno šutirao iskosa s desne strane, a Andris Nopert veoma dobro odbranio. Holandski golman morao je reagovati i desetak minuta kasnije kada je uspio zaustaviti snažan udarac Idrise Gujea.

Ipak, Holandija u završnici uspijeva doći do vodstva. Sedam minuta prije kraja Codi Gakpo je sjajno reagovao na centaršut Frenkia de Jonga i udarcem glavom pogodio senegalsku mrežu. Konačan rezultat postavio je Davi Klasen u devetoj minuti sudijske nadoknade.

U prvom duelu grupe “A“ sinoć je Ekvador rezultatom 2:0 savladao domaćina Katar