Svijet

Het-trik Halanda i to za poluvrijeme

Fudbaleri Mančester sitija ubedljivo su savladali Notingem Forest rezultatom 6:0 u petom kolu Premijer lige.

Ponovo je igru “građana” predvodio Erling Haland koji je drugu utakmicu u nizu postigao tri gola i sada ima isti broj premijerligaških het-trikova kao na primer Sadio Mane, Geret Bejl ili Eden Azar. U samo pet utakmica.

Između prvog gola na meču sa Kristal Palasom i šestog po redu protiv “šumara” je prošlo samo 70 minuta. Da, norveški napadač je dao šest golova u 70 minuta fudbala u elitnom engleskom rangu.

Javili su se brojni kritičari nakon Halandovih promašaja protiv Liverpula u finalu Komjuniti šilda, ali ih on sada redom ućutkuje.

Nisu njegovi golovi prelepi, ali to i ne piše u statističkim kategorijama. Stoji samo da se upisivao u 12, 23. i 38. minutu.

Ako ćemo o lepoti golova, za to se pobrinuo Žoao Kanselo u drugom poluvremenu, kada je do prvih premijerligaških pogodaka stigao i Hulijan Alvares koji je postavio konačan rezultat.

U senci sjajnog Erlinga Halanda je ostala činjenica da je Arsenal nastavio svoj perfektni niz i sada ima pet pobeda iz isto toliko utakmica. Poslednja u nizu je pala ekipa Aston Vile rezultatom 2:1 na “Emirejtsu”.

Nije se Stiven Džerard dao tako lako kada je Gabrijel Žezus doveo “tobdžije” u vođstvo. Time je ostvario šesto učešće u golu u pet utakmica, čime je oborio rekord kluba koji je držao Mesut Ezil (5).

Njegov sunarodnik Daglas Luis je doneo gostima iz Birmingema poravnanje u 74. minutu, ali da ovo bude potpuna “Selesao žurka” pobrinuo se Gabrijel Martineli koji je u 77. minutu postavio konačan rezultat utakmice.

U preostaloj utakmici Bornmut i Vulverhempton su odigrali bez golova, te su tako “trešnjice” sačuvale mrežu nakon kanonade Liverpula (9:0) u prošlom kolu.