Gvardiol šokirao Gvardiolu, ništa od pobjede Sitija

Fudbaleri Lajpciga i Mančester sitija odigrali su nerešeno, 1:1 (0:1) u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Gostima je pripalo prvo, domaćinu drugo poluvreme, pa se može reći da je nerešen rezultat pravo merilo svega što je viđeno ove večeri u Red Bul areni.

Bez bolesnih Kevina de Brujnea i Laporta, koji su ostali u Mančesteru, kao i povređenog Džona Stounsa, izabranici Pepa Gvardiole nisu uspeli da ispune cilj i vrate se u Mančester sa prednošću.

Ipak, biće veliki favoriti u revanšu koji će igrati 14. marta pred svojim navijačima.

U prvih 20 minuta nije bilo previše toga viđeno, ali onda je prva velika prilika pretvorena u pogodak.

Šlager je napravio grešku, Siti je osvojio loptu i usledio je brz odgovor, akciju koju su začeli Griliš i Gundogan, završio je Rijad Marez, 0:1.

Lako je moglo da bude 0:2 već u 36. minutu kada je na pas Bernarda Silve, Džek Griliš šutirao iznad prečke.

U nastavku, Marez je u 50. minutu imao novu priliku za goste, ali je njegov udarac izblokiran u poslednji čas.

Lajpcig je prvu konkretniju stvar imao tri minuta kasnije, kada je šansu imao Benjamin Henrihs, ali je lopta posle njegovog udarca glavom završila iznad prečke.

Isti igrač je i dva minuta kasnije mogao do gola, Andre Silva ga je proigrao, a Henrihs promašio za koji centimetar.

LAJPCIG: Blasvih, Klosterman (od 46. Henrihs), Orban, Gvardiol, Halstenberg (od 89. Raum), Lajmer, Šlager (od 82. Hajdara), Sobolsai, Forsberg (od 66. Nkunku), Verner, Silva (od 82. Poulsen).

MANČESTER SITI: Ederson, Voker, Akanđi, Dias, Ake, Rodri, Gundogan, Marez, Silva, Griliš, Haland.

Nastavili su domaćini sa napadima, u 56. minutu je i Emil Forsberg bio pred golom, ali je Ederson uspeo da interveniše na vreme.

I Andre Silva je u 64. minutu oprobao udarac, ali nedovoljno dobro da se savlada golman poput Edersona.

Sve to bila je najava gola domaćina.

Igrao se 70. minut kada je reprezentativac Hrvatske Joško Gvardiol posle kornera zahvatio loptu glavom i savladao Edersona.

Imao je Siti odmah šansu, u 74. minutu preko Ilkaja Gundogana, ali je golman Janis Blasvih sjajno odbranio.

Do kraja, nije bilo ozbiljnijih prilika, pa će pobednik ovog dvomeča biti odlučen u revanšu za tri nedelje.