Fenomenalni Ronaldo hat-trickom odlučio spektakl u okršaju Uniteda i Tottenhama

Fudbaleri Manchester Uniteda u spektakularnom derbiju na krilima Cristiana Ronalda savladali su Tottenham rezultatom 3:2 i tako napravili bitan korak ka Ligi prvaka.

United i Tottenhem se uz Arsenal bore za plasman u Ligu prvaka, a Cristiano Ronaldo je hat-trickom doveo Crvene đavole u nešto bolju poziciju.

Već u 12. minuti Portugalac postiže fantastičan pogodak s distance. Asistirao mu je Fred veoma lijepo.

Uslijedile su minute koje pripadaju Tottenhamu, a u 35. minuti dosuđen je penal za goste. Siguran realizator bio je Harry Kane.

Međutim, na odmor se otišlo rezultatom 2:1 pošto je Ronaldo pogodio i u 38. minuti.

Kako je domaći tim imao vodstvo, Tottenham je kontrolisao igru i stvarao prilike. Ipak, do poravnanja ih je “morao” dovesti domaći igrač nakon serije promašaja, a autogol postiže ponovo vrlo loši Harry Maguire.

Kada se činilo da će ekipe podijeliti bodove, nevjerovatni Ronaldo u 81. minuti postiže sjajan gol glavom za konačnih 3:2.

Rezultat i strijelci:

Manchester United – Tottenham 3:2 (Ronaldo 12′, 38′, 81′ / Kane 35′, Maguire autogol 72′)