Evropski prvak razbijen

Fudbaleri Njemačke deklasirali su Italiju rezultatom 5:2, u četvrtom kolu grupe 3 A Lige nacija.

Izabranici Hansija Flika su naneli jedan od težih poraza aktuelnom prvaku Evrope u novijoj istoriji.

“Azuri” su delovali koliko-toliko ozbiljno samo na startu duela, ali je ubrzo postalo jasno u kojem smeru će se odvijati utakmice.

Bili su Njemci bolji i pre 10 dana u Bolonji (1:1), ali tada nisu uspeli da golovima i pobedom dokažu tu nadmoć.

Ove večeri u Menhengladbahu im je to pošlo za rukom, a prvi u listu strelaca upisao se Džošua Kimih u 10. minutu.

Djelovalo je da će se sa tim rezultatom otići na odmor, ali je Bastoni katastrofalno reagovao u nadoknadi i bespotrebno napravio penal. Njega je realizovao Gindoan.

Na pauzi je očigledno Mančini uspeo da razmrda svoj tim, ali sve je to kratko trajalo, pošto je Miler u 51. minutu praktično osigurao trijumf pancerima.

Nisu Njemci odustali od ofanzivne igre, stvarali su šanse, a onda za samo dva minuta stigli do dva gola.

Oba ih je postigao Tim Verner. Nije mu bilo teško. Kod prvog mu je asistent bio Gnabri, dok je kod drugog iskoristio veliki kiks Donarume i Ramosa, koji su bili neozbiljni i neoprezni.

Smanjenje rezultata u 78. minutu doneo je Gnjonto, 18-godišnjak, prvotimac Ciriha, kome je ovo bio četvrti nastup za nacionalni tim, da bi Bastoni u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 5:2.

Njemačka je sada druga na tabeli sa šest bodova i ima jedan manje od lidera Mađarske, koja je deklasirala Englesku u Vulverhemptonu rezultatom 4:0.