Sport

Engleska i Škotska remizirale, sve reprezentacije iz grupe u igri za osminu finala

Reprezentacije Engleske i Škotske odigrale su meč bez golova (0:0) na Wembleyju u okviru 2. kola grupe D Evropskog prvenstva, te će, s obzirom da sve reprezentacije imaju šanse za prolaz, konačan rasplet biti poznat u posljednjem kolu.

Prvi su prijetili Škoti već u 4. minuti. Adams je bio u sjajnoj poziciji za šut s desetak metara, ali je u posljednji tren njegov udarac je izblokiran i Engleska je imala dosta sreće.

Na drugoj strani, nakon kornera u 11. minuti, Stones je fenomenalno skočio i šutirao glavom, ali je stativa bila saveznik Škotske i ostalo je 0:0.

Domaći su imali terensku inicijativu i tražili su vodeći gol, ali Škotska je bila vrlo opasna iz kontri i polukontri. U 30. minuti nakon centaršuta s lijeve strane lopta je došla do O’Donnella koji je uputio prizeman udarac s desetak metara iskosa, ali Pickford je fenomenalno odbranio.

Uprkos terenskoj nadmoći Engleza, Škoti su stvorili bolje prilike, ali mreže su miriovale nakon prvih 45 minuta.

Engleska je imala veliku šansu odmah na otvaranju drugog poluvremena u 48. minuti. Mount je upustio silovit udarac iz velike udaljenosti, ali je golman Marshall fantastično odbranio.

Škotska se potom probudila i stvorila je dvije opasne situacije pred golom Pickforda. U 57. minuti Adamas se našao u iznenadnoj prilici, ali u dobroj situaciji nije zahvatio loptu i propala je šansa za Škote.

Samo šest minuta kasnije, Dykes je nakon odbijene loptu uhvatio volej, ali je James dobro reagovao i gotovo na gol-liniji glavom je otklonio opasnost ispred svog gola.

Do kraja ipak nije bilo pravih šansi za golove na obje strane i ostalo je 0:0.

Odluka o putnicima u osminu finala u ovoj grupi past će u posljednjem kolu, a sve reprezentacije imaju određene šanse da prođu dalje.

Tada će se sastati Češka i Engleska, u duelu u kojem objema repreprezentacijama za prolaz odgovara remi, dok će Škoti i Hrvati u međusobnom duelu tražiti tri presudna boda, koja bi im mogla osigurati da u najgorem slučaju budu među tri najbolje trećeplasirane selekcije.