Đoković poslije velike borbe krenuo u odbranu titule u Melburnu

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković uspješno je krenuo u odbranu titule u Melburnu, pošto je nakon velike borbe u prvom kolu Gren slema Australijan opena savladao Hrvata Dinu Prižmića u četiri seta.

Po setovima je bilo: 6:2, 6:7 (5), 6:3, 6:4.

Meč je trajao četiri časa, a za to vrijeme Đoković je imao 11 as udaraca, imao 40 direktnih poena, ali i 48 neprisiljene greške. Srpski as imao je osam uspješnih brejkova iz 13 pokušaja. Svakako da je zanimljivost da je Đoković igrao protiv duplo mlađeg tenisera (36-18), koji je u glavnu fazu turnira u Melburnu stigao preko tri kola kvalifikacija.

U prvom setu Đoković je pokazao sigurnu igru, sa dva brejka veoma brzo je došao do seta, ali problemi su počeli u drugom setu.

Oba tenisera imala su po jedan brejk, ušlo se u taj-brejk, u kojem je mladi Hrvat bio spretniji, i došao je na iznenađenje svih do izjednačenja u setovima.

Slično je bilo i u trećem setu gdje je viđeno po nekoliko brejkova, a Novak je ubacio u brzinu više nakon vodstva Hrvata 3:2 uz brejk, osvojivši četiri vezana gema i set za prednost od 2:1.

A, kakva borba se vodila na Rod Lejver areni dovoljno je reći da su drugi i treći set trajali više od sata, tačnije dva časa i 17 minuta.

Gdje je stao u trećem setu najbolji teniser svijeta nastavio je i u četvrtom, gdje je vrlo brzo došao do dva brejka prednosti i mirno priveo meč kraju.

Đoković, koji je 10 puta osvajao Australijan open, u drugom kolu će na megdan pobjedniku duela između dvojice Australaca, u kojem se sastaju Popirin i Polmans.