Danski san se nastavlja, preko Češke ušli u polufinale Eura

Fudbaleri Danske su pobijedili Češku rezultatom 2:1 i plasirali se u polufinale Eura te nastavili san o tituli prvaka Evrope.

Danci su krenuli ofanzivno od prve minute i poveli su već u 5. minuti kada je Delaney postigao pogodak nakon ubačaja iz kornera.
Desetak minuta kasnije Damsgaard je pobjegao svojim čuvarima i izašao sam na Vaclika koji brani i spašava svoju mrežu.

Česi su mogli do izjednačenja u 22. minuti kada je Schmeichel pogriješio pri dodavanju lopte pa je Holeš izašao sam njega, no golman Leicestera ispravlja svoju grešku i sjajno brani.

U 38. minuti ponovo je Damsgaard bio u prilici jedan na jedan sa Vaclikom, a češki golman je još jednom iz tog duela izašao kao pobjednik.

Danci su do drugog pogotka stigli u finišu prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti kada je Maehle je sjajno probio po lijevoj strani i uposlio Dolberga koji pogađa iz peterca za 2:0.

Česi su smanjili na početku drugog poluvremena. U 49. minuti Coufal je ubacio sa desne strane, a Schick iz prve šutira i pogađa za 2:1.

Do kraja susreta Danci su se organizovano branili i nisu dozvolili Česima više nijednu veliku priliku do kraja susreta, te su se sasvim zasluženo plasirali u polufinale.

U polufinalu će Danci, koji igraju odlično na ovom Euru, igrati protiv boljeg iz duela Ukrajina – Engleska koji se igra večeras s početkom u 21 sati.