Dallas i Dončić bolji od Lakersa i LeBrona, Brooklyn izgubio od Toronta

Košarkaši Dallasa pobijedili su Los Angeles Lakerse u meču NBA lige rezultatom 109:104, a do trijumfa ih je nosio Luka Dončić koji je ubacio 25 poena te imao osam skokova i pet asistencija.

Dallas je bolje otvorio meč i nakon prvih 12 minuta imao prednost od 30:25, a onda su u drugoj dionici ubacili u još brzinu više i na pauzu otišli s vodstvom od 15 poena. Bilo je 71:56, iako su u jednom trenutku imali čak i prednost od 21 poena (59:38).

Uspjeli su se Lakersi odmah u drugom poluvremenu vratiti u meč i već u trećoj dionici doći do poravnanja (78:78), čak su u finišu meča imali i prednost, no na kraju su više sreće i znanja imali košarkaši Dallasa koji su došli do pobjede.

U pobjedničkom timu se istakao slovenski košarkaš Luka Dončić koji je ubacio 25 poena uz osam skokova i pet asistencija, dok se u poraženom timu istakao LeBron James koji je ubacio 26 poena te dodao 12 skokova i pet asistencija.

U ostalim mečevima Minnesota je pobijedila Golden State sa 129:114 uz sjajan meč Townsa koji je ubacio 39 poena, a gostima nije pomogao ni Curry koji je meč završio sa 34 ubačena poena.

Trijumf su ostvarili košarkaši Los Angeles Clippersa koji su kao gosti bili bolji od Houstona, a njih je do trijumfa nosio hrvatski košarkaš Zubac koji je ubacio 22 poena.

Izdvajamo i pobjedu Toronta protiv Brooklyna rezultatom 109:108, dok je u preostalim mečevima Boston bio bolji od Atlante (107:98) te Washinghton od Detroita