City velikim povratkom izbjegao poraz

Fudbaleri Newcastlea i Manchester Cityja podijelili su bodove na St. James’ Park u trećem kolu Premiershipa odigravši u spektakularnoj utakmici neriješeno 3:3.

Da nas danas očekuje fantastična utakmica naslutio je City već u petoj minuti. Silva je dugo vukao loptu po desnoj strani, a onda uposlio Gundogana koji se odlično snalazi i pogađa za 0:1.

Međutim, Newcastle se brzo oporavio i krenuo u napade pa su do kraja prvog poluvremena sasvim zasluženo preokrenuli rezultat. Prvo je pogodio Almiron nakon sjajnog prodora i ubacivanja Saint-Maximina u 28 minuti. Četiri minute prije odlaska na odmor sjajno raspoloženi Saint-Maximin je asistirao i Wilsonu za eksploziju veselja na stadionu. Ujedno je 2:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Već u devetoj minuti nastavka Newcastle je došao do trećeg gola i to kako. Trippier je fenomenalno izveo slobodan udarac, golman nije imao nikakvih šansi i uslijedio je potpuni šok za prvake Engleske.

Ipak, izabranici Pepa Guardiole su u samo tri minute pokazali svoj kvalitet. Prvo je Haaland pogodio nakon što se dobro snašao Rodri u šesnaestercu domaćih, a onda je uslijedila magija De Bruynea. Belgijanac je sjajno uposlio Silvu koji potom rutinski matira golmana za 3:3. Iako je City pokušavao do kraja utakmice doći do novog preokreta, promjene rezultata više nije bilo.

City je današnjim bodom skočio na drugo mjesto Premiershipa, dok je i Newcastle napredovao te je sada na šestoj poziciji. Newcastle će u narednom kolu gostovati Wolvesima, dok će City ugostiti Crystal Palace.

Rezultat i strijelci:

Newcastle – Manchester City 3:3 (Almiron 28′, Wilson 39′, Trippier 54′ – Gundigan 5′, Haaland 61′, Silva 64′)