City preskočio Liverpool i vratio se na vrh tabele

Fudbaleri Manchester Cityja rutinskom pobjedom rezultatom 3:0 nad Brightonom vratili su se na vrh tabele engleske Premier lige.

Tri duela u Premier ligi odigrana su 15 minuta ranije, a među njima izdvaja se spektakularna pobjeda Arsenala nad Chelseajem, a nakon toga Manchester City se očekivanom pobjedom vratio na vrh.

U prvom poluvremenu utakmice nije bilo golova uprkos velikoj inicijativi Građana koji su po svaku cijenu željeli doći do trijumfa.

Na golove su morali čekati do drugog poluvremena, ali onda je “bravu” otključao Riyad Mahrez koji pogađa u 53. minuti.

Phil Foden je u 65. minuti uz dosta sreće udvostručio prednost nakon što je njegov šut s distance pogodio igrača u bloku i prevario Roberta Sancheza na golu Galebova.

Konačnih 3:0 postavlja Bernardo Silva nakon greške defanzivne linije gostiju za siguran trijumf Građana.

Ovom pobjedom Manchester City se vratio na čelo tabele Premier lige s jednim bodom ispred Liverpoola. Tako se nastavlja velika drama dva ponajbolja svjetska kluba, a ostalo je još samo pet kola do kraja.