Čelsi se budi, Everton se podigao

Fudbaleri Čelsija slavili su kao gosti kod Lestera (3:1), u okviru 27. kola Premijer lige.

Tim Grema Potera je nastavio sa pobedama, nakon trijumfa nad Lidsom i Borusijom Dortmund.

Vođstvo je doneo Čilvel u 11. minutu, da bi Daka u 39. poravnao rezultat, malo nakon što je Feliksu bio poništen gol.

Ipak, do pauze, Haverc, u šestom minutu nadoknade, donosi novu prednost gostima, prelepim golom.

VAR nije bio naklonjen Čelsiju ni u 75. minutu, kada je Mudriku poništen pogodak, ali ovoga puta to nije uticalo na Čelsi.

Ukrajinac je asistirao Mateu Kovačiću u 78. minutu, koji je u stilu Paula di Kanija, postavio konačan rezultat.

Do kraja susreta, “lisice” su ostale bez jednog igrača, Faesa, koji je zaradio drugi žuti karton.

Čelsi je trenutno 10. na tabeli sa 37 bodova, dok je Lester zabeležio četvrti poraz u nizu, zauzima 16. mesto sa 24 boda, koliko ima i Bornmut.

Tanjug/AP Photo/Leila Coker
Četiri gola viđena su i ne Eland Roudu, gde su Lids i Brajton remizirali – 2:2.

Mekalister je u 33. minutu doneo vođstvo svom timu, na nesvakidašnji način, glavom, da bi Bamford do pauze, u 40. minutu, izjednačio.

Brajton je do novog vođstva stigao u 61. minutu, posle autogola Herisona, ali se on u 78. iskupio, postigao gol i postavio konačan rezultat.

Rutinski trijumf ostvario je Totenhem, na svom terenu je bio bolji od Notingem Foresta – 3:1.

Hari Kejn je trijumf nagovestio golovima u 19. i 35. minutu, da bi Son u 62. povisio rezultat na semaforu.

Vorel je postigao počasni gol za Forest u 81. minutu, da bi Andre Aju u nadoknadi promašio penal.

Važan trijumf u borbi za opstanak ostvario je Everton nad Brenfordom – 1:0:

Pobedonosni gol postigao je Meknil u prvom minutu utakmice, čime je tim iz Liverpula pobegao iz opasne zone.