Čelsi iz ponovljenog penala do četvrtfinala

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

Tim Grejema Potera je u revanš meču nadoknadio gol zaostatka iz Dortmunda i slavio protiv Borusije rezultatom 2:0.

Dobar deo meča odredila su dešavanja pre i na samom početku istog. Trener “milionera” Edin Terzić nije mogao da računa na Gregora Kobela i Karima Adejemija, strelca jedinog gola u prvom meču, dok se Julijan Brandt povredio već u četvrtom minutu zbog čega je morao da izađe.

Kao da je rani ostanak bez ključnog igrača poremetio goste koji su tokom većeg dela susreta bili u inferiornoj poziciji, ali se protivnik i pored toga mnogo mučio da dođe do dva gola.

U uvodnim trenucima meča Žoao Feliks je bio “x” faktor koji je gurao Čelsi ka golu koji nikako nije došao, a ko zna u kom pravcu bi otišao meč da je Marko Rojs u 18. minutu šutirao bliže stativi iz slobodnog udarca. Ovako je Kepa odbranio možda i najbolju priliku za goste na ovom meču.

Po prvi put se okvir gola Aleksandera Majera zatresao u 28. minutu kada je Kai Haverc pokupio odbitak i pogodio stativu. Nije tu stalo sa lošom srećom za nekadašnjeg igrača Bajera iz Leverkuzena koji 10 minuta kasnije postiže prelep gol pod prečku, ali je isti poništen zbog prethodne ofsajd pozicije Rahima Sterlinga.

Upravo je nekadašnji igrač Liverpula i Sitija bio taj koji je prekinuo tu lošu seriju “plavaca” i doneo im zasluženu prednost u 44. minutu. Feliks je centrirao po zemlji, a Sterling promašio loptu. Ostala je u njegovom posedu, pa čak i nakon duela sa Rojsom. Odlučio je da dalje ne rizikuje i svom snagom šutnuo ka protivničkom golu što je bilo dovoljno.

Potpuni, haotični rasplet smo dobili nedugo po početku drugog poluvremena.

Ben Čilvel je bio po levoj strani i uputio centaršut, a lopta je na svom putu pogodila Vulfa u ruku. Makeli najpre nije ništa signalizirao, ali je nakon provere u VAR sobi pokazao na “belu tačku”.

Loptu je postavio Haverc, zaleteo se i kada je Majer već krenuo u drugu strani i svi počeli da slave, lopta je još jednom pogodila stativu. Ipak, na sreću Čelsija, penal je ponovljen jer je golman Borusije izašao sa linije pre vremena.

Haverc je ponovo bio taj koji je imao najviše hrabrosti i još jednom je šutirao u isti ugao – samo je ovaj put pogodio za prolazak Čelsija među najboljih osam.

Do kraja nije bilo većih opasnosti po gol Kepe, sem jednog pokušaja Alea.