Sport

Preokret Dalasa protiv Oklahome

Košarkaši Dalasa poveli su sa 2:1 u polufinalu Zapadne konferencije.

Maveriksi su na svom terenu slavili protiv Oklahome sa 105:101.

U pobedničkom timu ponovo je svoju dobru utakmicu odigrao Pi Džej Vašington, koji je utakmicu završio sa 27 poena. Kajri Irving je ubacio 22 poena, dok je Luka Dončić upisao novi dabl-dabl učinak sa 22. poenom i 15 skokova.

Jednu od najboljih utakmica od starta plej-ofa je odigrao Šej Gildžus-Aleksander (31 poen), ali to nije bilo dovoljno da Oklahoma izbegne poraz.

Imali su igrači Dalasa prednost od samog starta meča. Dva puta su Dončić i saigrači na svom kontu imali osam poena prednosti, ali je posle prve četvrtine na semaforu stajalo 26:23.
Nastavio je Dalas u istom ritmu, ali je u drugom periodu Oklahoma u dva navrata imala minimalnu prednost, Maveriksi su uspeli da na kratko vrate vođstvo na svoju stranu, ali je na poluvremenu Oklahoma ipak imala vođstvo od svega poena prednosti 52:51.

Prvi koji su stigli do dvocifrene prednosti u ovom meču su bili košarkaši Oklahome. Oni su nastavili sa dobrom igrom koju su imali na kraju prvog dela igre, pa su u tom ritmu krenuli da igraju u drugom poluvremenu.

Srećom po domaće navijače košarkaši Dalasa su se brzo trgli posle ovog vođstva gostiju, tako da su uspeli da vrate prednost na svoju stranu. Vođstvo Maveriksa je išlo do šest poena, ali je posle tri četvrtine na semaforu stajalo 82:78.

Prednost Dalasa je ostala na snazi u poslednjem periodu meča,najviše zbog neverovatne partije Kajrija Irvinga koji je igrao u visokom ritmu u ovom delu utakmice. Usledio je finiš meča, koji je bio sa dosta drame, ali je na kraju Dalas bio koncentrisaniji i slavio je na ovom meču.