Bogdan Bogdanović postigao 14 poena u porazu Atlante od Klivlenda

Košarkaši Klivlenda pobijedili su u gostima Atlantu rezultatom 116:95 u noćašnjem meču NBA lige.

Najefikasniji u ekipi Klivlenda bili su Donovan Mičel i Sem Meril, koji su postigli po 18 poena.

Kod domaćih, najbolji je bio Dedžonte Marej sa 24 poena, dok je DŽejlen DŽonson dodao 20. Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović proveo je na terenu nešto više od 28 minuta, a za to vrijeme postigao je 14 poena i imao četiri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Košarkaši Oklahome savladali su u gostima ekipu Minesote rezultatom 102:97. U pobedničkom timu briljirao je Šej Gildžes-Aleksandar sa 33 poena, dok je DŽejlen Vilijams ubacio 20. Srpski košarkaš Vasilije Micić proveo je na terenu nešto manje od osam minuta, a za to vrijeme nije uspio da se upiše u listu strijelaca. Aleksej Pokuševski nije igrao.

U ekipi Minesote Karl-Entoni Tauns postigao je 19 poena uz 11 skokova, dok je Entoni Edvards dodao 19 poena.

Košarkaši Hjustona pobijedili su na svom terenu poslije produžetka ekipu Јute rezultatom 127:126. Najefikasniji u ekipi Hjustona bio je Alperen Šengun sa 37 poena i 14 skokova. Srpski centar Boban Marjanović nije igrao. Kod gostiju, istakao se DŽordan Klarkson sa 33 poena i 12 uhvaćenih lopti.

U ostalim noćašnjim utakmicama NBA lige, postignuti su sljedeći rezultati: Detroit – Milvoki 135:141, Šarlot – Filadelfija 89:97, Vašington – San Antonio 127:131, Njujork – Toronto 126:100 i Čikago – Memfis 125:96.