Sport

BiH izgubila od Ukrajine i okončala najlošije kvalifikacije u istoriji

Porazom od Ukrajine sa 2:0, reprezentacija Bosne i Hercegovine završila je kvalifikacije i ostala bez plasmana na Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Ukrajinci su bolje ušli u meč i zaprijetili već u 6. minuti kada je Malinovskij sjajno šutirao sa 20 metara, ali lopta je otišla pored gola. Sedam minuta kasnije Zinčenko je šutirao sa 25 metara, ali uz isti učinak.

Uz nekoliko poluprilika na obje strane prvo poluvrijeme je okončano bez golova.

U 57. minuti Malinovskij je sjajno uposlio Jaremčuka, a u posljednjem trenutku njegov udarac blokira Ahmedhodžić.

Ukrajinci su poveli dva minuta kasnije. Cigankov je predriblao Stevanovića na lijevoj strani i uputio loptu u peterac gdje je čekao Zinčenko i iz blizine pogodio prazan gol za 1:0.

U nastavku utakmice Zmajevi su se u potpunosti otvorili, što su Ukrajinci iskoristili i u 79. minuti krunisali pogotkom Artema Dovbika nakon kontranapada za konačnih 2:0.

Ukrajina je ovom pobjedom prestigla na drugom mjestu Finsku, koja je izgubila kući od Francuske rezultatom 2:0, te će izabranici Oleksandra Petrakova igrati u baražu.

Zmajevi su takmičenje okončali na pretposljednjem mjestu sa četiri boda više od posljednjeplasiranog Kazahstana.