Bezidejni United opet razočarao

Odigrana su još tri susreta 27. kola engleske Premier lige, a ekipa Manchester Uniteda nije uspjela savladati Watford. Završeno je bez golova.

Utakmice 27. kola Premier lige prolaze uz poruke podrške Ukrajini koja je pogođena vojnom invazijom Rusije. Na svim stadionima igrači i navijači pozvali su na mir u svijetu.

U duelu Manchester Uniteda i Watforda očekivao se trijumf domaćina, ali su navijači slavnog kluba ponovo ostali razočarani.

United je u 16. minuti postigao gol preko Cristiana Ronalda, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda. Nekoliko minuta ranije Ronaldo je pogodio i stativu.

Kako se meč bližio kraju, Crveni đavoli su napadali bezidejno. Pokušao je Ralf Rangnick i s izmjenama, ali nedovoljno za pobjedu. Za kraj se izdvojio i pokušaj rezerviste Jadona Sancha u 90. minuti, ali ni on nije bio precizan.

Vrlo bitan detalj vidjeli smo u duelu Brentforda i Newcastlea u kojem se nakon skoro osam mjeseci vratio Christian Eriksen koji je preživio srčani udar.

Newcastle je nastavio s fantastičnim rezultatima i slavio je rezultatom 2:0, ali je najljepšu sliku prikazao Eriksen koji se vratio na teren i tako stavio tačku na mračni period oporavka.

Za Svrake sa sjevera Engleske to je četvrta pobjeda u posljednjih pet utakmica tako da su prilično sigurne, što se u januaru nije činilo mogućim.

Uzbudljivo je bilo i u okršaju Crystal Palacea i Burnleya, a završeno je rezultatom 1:1. Jeff Schlupp je pogodio za vodstvo domaćina na početku, ali je Luka Milivojević autogolom postavio konačnih 1:1.