Bayern u 90. minuti izbjegao poraz od Salzburga i spriječio senzaciju Lige šampiona

Fudbaleri Salzburga i Bayerna odigrali su na Red Bull Areni u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka neriješeno 1:1 pa će odluka o putniku u četvrtfinale pasti u revanšu koji se igra u Minhenu.

Bavarci su bolje otvorili utakmicu i zaprijetili već u desetoj minuti kada je Kohn dobro odbranio udarac Gnabryja.

Ipak, sredinom prvog poluvremena Salzburg je došao u vodstvo. Adamu je odigrao dupli pas sa Aaronsonom pa zatresao mrežu za veliko slavlje domaćih navijača. Zanimljivo da je Adamu ušao samo devet minuta ranije umjesto povrijeđenog Okafor.

Mogao je Aaronson udvostručiti vodstvo tri minute kasnije, ali je Ulreich sjajno odbranio, a ubrzo je veliku priliku za Bayern propustio Sane. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Salzburg je tražio i penal, ali je sudija Iliver nakon provjere VAR-a ipak procijenio da nije bilo materijala za najstrožiju kaznu. Ostalo je 1:0.

U drugom poluvremenu Bayern je očekivano krenuo na sve ili ništa pa su se redale prilike pred golom Salzburga. Međutim, golman Kohn je bio fantastičan i tako uspio u tri navrata spasiti svoj gol nakon opasnih pokušaja Comana, Sanea i Gnabryja.
I Salzburg je imao priliku odmah na otvaranju drugog poluvremena, ali je Ulriech odbranio pokušaj Seiwalda.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, Coman je u posljednjoj minuti donio izjednačujući pogodak za Bayern za konačnih 1:1.

Revanš utakmica između Bayerna i Salzburga igra se 8. marta u Njemačkoj.