Bayern silan na gostovanju kod Kolna, nezaustavljivi Lewandoski postigao hat-trick

Ekipa Bayerna upisala je sigurnu pobjedu protiv Kolna u gostima u meču 19. kola njemačke Bundeslige, a Bavarci su na kraju slavili rezultatom 4:0.

Bayern odlično otvara meč i već u devetoj minuti preko Lewandowskog dolazi u vodstvo od 1:0, a da neće imati problema u ovom susretu bilo je jasno u 25. minuti kada je asistenciju Mullera u gol pretvorio Tolisso.

U nastavku meča Bayern je postigao još dva pogotka, oba preko Roberta Lewandowskog u 63. i 74. minuti, čime je ovaj poljski napadač kompletirao hat-trick i ujedno došao do brojke od od 23 pogotka u ovoj sezoni.

Mainz je na svom stadionu bio bolji od Bochuma sa 1:0, a jedini gol za domaći tim postigao je St. Juste u 48. minuti. Tri boda je osvojio i Leipzig na gostovanju kod Stuttgarta, a oni su slavili rezultatom 2:0.

Strijelci su bili Andre Silva u 11. i Nkunku u 70. minuti.

Union Berlin je na svom terenu pobijedio Hoffenheim sa 2:1, dok je meč između Wolfsburga i Herthe završen bez pogodaka.