Bayern novom ubjedljivom pobjedom stigao na korak od titule prvaka Njemačke

Ekipa Bayerna napravila je novi korak ka tituli prvaka Njemačke nakon što je danas slavila protiv Arminije Bielefeld ubjedljivim rezultatom 3:0 u susretu 30. kola njemačke Bundeslige.

Bayern je odlično otvorio meč i već u 10. minuti došao u vodstvo. Kimmich je uputio sjajnu loptu za Daviesa, Kanađanin je vraća za Lewandowskog koji je bio sam u sredini, a iako Poljak nije iskoristio ovu šansu i nije uspio poslati loptu u mrežu, ona je pogodila Laursena koji je na kraju postigao autogol.

Kada se činilo da će se na poluvrijeme otići s minimalnom prednošću Bayerna, gosti postižu i drugi gol. Još jednu teledirigovanu loptu uputio je Kimmich, a na pravom mjestu bio je Gnabry koji pogađa za 2:0 i već tada faktički je bilo riješeno pitanje pobjednika.

Konačnih 3:0 za Bayern postavio je Musiala golom u 85. minuti, a za Bavarce je ovo bila 23. pobjeda u ovoj sezoni te sada imaju 72 osvojena boda, devet više od Borussije Dortmund koja je na drugom mjestu.

Upravo će ova dva kluba igrati duel u narednom kolu, a on se igra u subotu 23. aprila s početkom u 18:30 sati.