Barselonu sapleo “davljenik”

Fudbaleri Barselone nisu opravdali ulogu favorita protiv Granade, sa kojom su samo remizirali (3:3), u meču 24. kola LaLige.

Katalonci su vodili na ovom susretu, potom u dva navrata gubili, da bi tek u samoj završnici stigli do pobede.

Barselona sada zaostaje 10 bodova za vodećim Real Madridom, koji se trijumfom od 4:0 udaljio od drugoplasirane Đirone.

Meč na “Monžuiku” dobro je počeo za domaće, pošto je Lamin Jamal doneo vođstvo Barsi. Do pauze su gosti uzvratili preko Rikarda Sančesa u 43. minutu.

Šanse na startu nastavka su imali Robert Levandovski i Fakundo Pelistri na drugoj strani, pre nego što je preokret Granadi doneo upravo Pelistri.

Samo tri minuta je bilo dovoljno Levandovskom da uzvrati rivalu, pa je u 64. minutu rezultat opet vraćen na početak.

Tanjug/AP Photo/Joan Monfort
Novi šok za Blaugranu priredio je Ignasi Mikel u 66. minutu, nakon što je iskoristio centašut Faitua Mausase.

Ludilu nije bilo kraja, pa je Jamal u 81. minutu vratio Barseloni nadu da može do pobede. I, mogla je, doduše, pre šansi u nadoknadi i Granada je imala svoju, preko Mirta Uzunija.

Najbolju šansu za pobedu na ovom susretu u samoj nadoknadi, koja je trajala osam minuta, imao je Mark Guju, koji je glavom šutirao preko gola.

Granada je izdržala i tako stigla do 13. boda. Trenutno je pretposlednja, od mirne luke udaljena sedam poena.